Kerkliedwiki bundels.png
Kerkliedwiki wijst je de weg naar meer dan 12.000 liederen!

Tips nodig? Zo kun je een lied zoeken. Hier vind je een overzicht van alle liedbundels.
Wil je ons werk steunen? Hier vind je meer over doneren of koop onze unieke Ubi-cari-tas.

Meer weten of vragen over Kerkliedwiki? info@kerkmuzieknetwerk.nl
Kerkliedwiki bundels.png Kerkliedwiki wijst je de weg naar meer dan 12.000 liederen! Tips nodig? Zo kun je een lied zoeken. Hier vind je een overzicht van alle liedbundels.

Actueel: Zingen met Luther en Bach. Varsseveld (23 maart), Leiden (29 maart), Middelburg (5 april), Zwolle (17 mei), Amersfoort (18 mei) – In 2025 zijn er 12 gratis zangmiddagen, verspreid over het land! Abonneer je op de nieuwsbrief.

Wil je ons werk steunen? Hier vind je meer over doneren of koop onze unieke Ubi-cari-tas. Meer weten of vragen over Kerkliedwiki? info@kerkmuzieknetwerk.nl

Heer, mijn hart is boos en schuldig

Uit Kerkliedwiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Dit lied is te vinden in de volgende veelgebruikte liedbundel(s):
Liedboek voor de kerken Gezang 468 (a) Weerklank 488 (b)
Mogelijk staat het ook in andere liedbundels. Kijk hiervoor in de infobox rechts, onder het kopje 'Liedbundels'.
Heer, mijn hert is boos en schuldig
Herkomst
Titel Heer, mijn hert is boos en schuldig
Taal Nederlands
Land Nederland
Periode 1859
Tekst
Dichter Guido Gezelle (a)
Vertaler Henk van 't Veld (b)
Metrisch 8-7-8-7-8-7-8-7
Muziek
Componist Adriaan Engels (a)
Adriaan C. Schuurman (b)
Catharina van Rennes (c)
Melodie Heer, mijn hart is boos en schuldig (a)
Geef mij, Heer, mij los te zingen (b)
Mutter Gottes in Ewigkeit (d)
Solmisatie 3-6-7-5-1-7-6-5 (a)
5-4-3-2-3-5-2-2 (b)
Gebruik
Thema Aanbidding
Vertrouwen
Liedbundels
Liedboek voor de kerken Gezang 468 (a)
Weerklank 488 (b)
Hervormde Bundel 1938 163 (a)
Geestelijke Liederenschat 1935 74

Heer, mijn hart is boos en schuldig (oorspronkelijk: Heer, mijn hert is boos en schuldig) is een lied van Guido Gezelle. Er zijn twee melodieën in omloop, van resp. Adriaan Engels en Adriaan C. Schuurman. De Geestelijke Liederenschat 1935 gebruikt in de hoofdmoot een andere melodie, en in de Appendix nog een tweede.

Opname beluisteren

Tekst

Voor Weerklank bewerkte Henk van 't Veld de tekst op een paar kleine punten.

Ontstaan

Inhoud

Muziek

  • De [[[Geestelijke Liederenschat 1935]] heeft een melodie van Catharina van Rennes en in de appendix een Katholieke duitse melodie uit 1577 voor Mutter Gottes in Ewigkeit in een bewerking van J.P. Bekkers

Muziekuitgaven

Zie het artikel Zie Heer, mijn hart is boos en schuldig (melodie) voor een overzicht van alle (orgel)literatuur en koorbewerkingen bij melodie a.

Zie het artikel Zie Geef mij, Heer, mij los te zingen (melodie) voor een overzicht van alle (orgel)literatuur en koorbewerkingen bij melodie b.

Hymnologische informatie

Culturele informatie

Literatuur

Externe links